Vážení rodiče, 

přinášíme informace z naší MŠ pro měsíc březen.
Hlavním tématem pro tento měsíc bude vstup na základní školu.
 
V úterý 19. 3. se všechny děti pojedou podívat do ZŠ v Brandýsku - předškoláci se půjdou podívat do třídy, malé děti si prohlédnou družinu a ve středu 20. 3. poté jen předškoláci do ZŠ Slatina. Za předškoláky bereme ty děti, které v září 2019 nastoupí do 1. třídy - děti, které budou mít odklad, se pojedou do třídy ZŠ podívat v příštím roce (takto se nám to osvědčilo v předchozích letech, aby to odkladovým dětem nebylo líto).
Oba dva dny s sebou jako obvykle - baťůžek, pití a přezůvky (pláštěnka dle aktuálního počasí). Více informací bude na nástěnce jako obvykle :) 
 
Pro rodiče (primárně předškoláků) je připraveno ve čtvrtek 21. 3. setkání s paní učitelkou Chvojsíkovou ze ZŠ Brandýsek, a to od 16,30 - paní učitelka bude hovořit o přípravě na první třídu, zápise a dalších věcech, které se tohoto tématu týkají a Vás zajímají. Prosím proto rodiče předškoláků, aby se na tuto schůzku dostavili - je to možnost pro Vás, jak získat informace, které byste rádi znali ještě před zápisem. Schůzku jsme schválně dali po akci Vynášení Moreny, abyste měli možnost se dostavit v co největším počtu :)
 
Ve vzduchu už je cítit jaro, a tak ve čtvrtek 21.3. s dětmi vyneseme Moranu - všichni jsou zvání na průvod - začátek je v 15hod před MŠ, projdeme společně vesnicí a na konci se zastavíme u koupaliště, kde Moranu vhodíme do vody a zároveň zde bude připraveno od obce malé občerstvení - čaj a koláčky z Cvrčovické pekárny. 
 
Na dveřích u vstupu do třídy jsou vyvěšeny důležité informace týkající se přípravy předškoláčků.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, jsme Vám samozřejmě k dispozici.
 
Informace pro rodiče předškoláků, kteří uvažují o odkladu:
- z MŠ dostanete formulář pro PPP (pedagogicko-psychologickou poradnu), kam se musíte s dítětem objednat. Tyto formuláře již máte u nás připraveny.
- dále potřebujete formulář od dětského lékaře,
- tyto tři dokumenty - z MŠ, od dětského lékaře a vyjádření z PPP odevzdáte při zápise do ZŠ (zápisu se musíte i přes uvažovaný odklad zúčastnit),
- do MŠ poté odevzdáte kopie z PPP a ze ZŠ o souhlasu s odkladem.
 
Březen je měsíc knihy, proto bychom v naší MŠ opět rádi zorganizovali čtení rodičů/prarodičů dětem. Pokud bude mít kdokoliv z Vás zájem, přihlaste se prosím paní učitelkám :) Nejlépe v týdnu 25. - 29. 3. Časově jsme schopni se přizpůsobit, nejlépe ale dopoledne mezi 8,00 - 9,30 a odpoledne mezi 14,30 - 15,30.
 
 
Za tým MŠ DUHA přeji všem krásné skorojarní dny :)


Ing. Kateřina Matulová, Ph.D. 
MŠ Duha Třebusice
Třebusice 118
273 41 Brandýsek
tel: 777 111 389